"NEOMA Business School" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Paris, Rouen dhe Reims. Ngritur që në vitin 2013.

"NEOMA" u rendit e 50-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2019-ën nga gazeta "Finacial Times"[1].

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, EQUIS dhe AASCB[2]. Shkolla numëron mbi 62500 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Shi Weillang (kreu ekzekutiv i Huawei France-it) dhe Wilfried Guerrand (Hermès).

ReferimeRedakto

  1. ^ Stampa:EnEuropean Business School Rankings 2019 Arkivuar 8 mars 2020 tek Wayback Machine
  2. ^ Stampa:EnTriple accredited business schools (AACSB, AMBA, EQUIS)

Lidhje të jashtmeRedakto