Nalec është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Nalec ka 95 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.3 km2.

Nalec
Nalec.JPG
Popullsia
 • Gjithsej95

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Nalec – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale