Navaconcejo

komunë në Spanjë

Navaconcejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Navaconcejo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Navaconcejo ka 2046 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51 km2.

Navaconcejo
Flamuri i Navaconcejo
Popullsia
 • Gjithsej2.046
Faqja zyrtare[[1] www.navaconcejo.es/%20Ayuntamiento%20de%20Navaconcejo]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto