Nevena Bozhoviq

këngëtare serbe

Nevena Bozhoviq (Serb: Невена Божовић) (lindur me 15 qershor 1994, Mitrovicë) është një këngëtare serbe nga Kosova. Ka përfaqësuar Serbinë në Eurovision Song Contest 2013MalmöSuedisë me këngën "Ljubav je svuda" (Dashuria është kudo), së bashku me Mirna Raduloviqin dhe Sara Jovanoviqin. Ajo është këngëtarja e parë e cila ka marrë pjesë në dy Festivale të Këngës për Fëmijë, dhe Eurovision Song Contest si artiste kryesore.[1]

Nevena Bozhoviq

ReferimeRedakto

  1. ^ "Serbia: Moje 3 [Interview] | escXtra" (në serbisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 25 prill 2013. Marrë më 2013-03-25. Burimi ka parametra të panjohur: |coauthors= (Ndihmë!)