Nickel Mines, Pennsylvania

vendbanim

Nickel Mines, Pennsylvania është një qytet në qarkun Lancastershtetit federal Pennsylvania, SHBA.

Nickel Mines, Pennsylvania
qytet
Vendndodhja
Nickel Mines, Pennsylvania is located in SHBA
Nickel Mines, Pennsylvania
Nickel Mines, Pennsylvania

Koordinatat: 39°57′32″V 76°4′50″P / 39.95889°V 76.08056°P / 39.95889; -76.08056

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Pennsylvania
Qarku Lancaster
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 17562
Prefiksi 717
Koordinatat 39° 57′ 32″ Veri

76° 4′ 50″ Perëndim

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Nickel Mines, Pennsylvania – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale