Nieuwkoop

fshat në Hollandë
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nieuwkoop (kthjellim).


Nieuwkoop është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 91.18 km² dhe popullsi 26939 banorë[1]. [[Nieuwveen, Ter Aar e Nieuwkoop]] është kryeqendra e komunës.

Nieuwkoop
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Nieuwkoop.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Nieuwveen, Ter Aar e Nieuwkoop
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°09′01″V 4°46′58″L / 52.150277°V 4.78277°L / 52.150277; 4.78277 (Nieuwkoop)Koordinatat: 52°09′01″V 4°46′58″L / 52.150277°V 4.78277°L / 52.150277; 4.78277 (Nieuwkoop)
Sipërfaqja 91,18 km2
Popullsia 26.939 banorë 2010
Dendësia 295,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0172, 0297
Kodi Postar 2421, 2431-2432, 2435, 2441, 2460-2461, 3651-3653
Kodi statistikor 0569
Nieuwveen, Ter Aar e Nieuwkoop is located in Hollandë
Nieuwveen, Ter Aar e Nieuwkoop
Nieuwveen, Ter Aar e Nieuwkoop
Nieuwkoop – harta_foto
www.nieuwkoop.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto