Nieuwkoop

fshat në Hollandë

Nieuwkoop është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 91.18 km² dhe popullsi 26939 banorë[2]. [[Nieuwveen, Ter Aar e Nieuwkoop]] është kryeqendra e komunës.

Nieuwkoop
Flamuri i Nieuwkoop
Stema zyrtare e Nieuwkoop
Popullsia
 • Total26.939
Faqja zyrtarewww.nieuwkoop.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto