Hape menynë kryesore

Niki Lauda (* 22 shkurt 1949Vjenë; † 20 maj 2019). Është garues në garat automobilistike Formula 1. Vije nga Austria dhe ka fituar tri herë titullin e kampionit në këtë garë sportive.

Shiko dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto