Novoselani

fshat në Maqedoni
Novoselani
Fshat
Vendndodhja
Novoselani is located in Maqedonia e Veriut
Novoselani
Novoselani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Çeshinovë-Obleshevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Lindor
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2333
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 53′ 03″ Veri

22° 13′ 40″ Lindje

Popullsia 74 banorë (2002)