Novosella e Poshtme

fshat në Kosovë

Novosellë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shënrrok i Poshtëm dhe Kastriot.

Novosellë e Poshtme
Kastriot
Fshat
Vendndodhja
Novosellë e Poshtme is located in Kosova
Novosellë e Poshtme
Novosellë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 37″ Veri

20° 24′ 37″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto