Novosella e Epërme

fshat në Kosovë

Novosellë e Epërme është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shënrrok i Epërm dhe Shënterezë.

Novosellë e Epërme
Shënterezë
Fshat
Vendndodhja
Novosellë e Epërme is located in Kosova
Novosellë e Epërme
Novosellë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 38″ Veri

20° 23′ 26″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto