Fshaj është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Fshati kufizohet me komunën e Rahovecit. Në këtë fshat gjindet edhe Ura e Fshejt, e cila shpesh edhe ngatërrohet me emër si Ura e Shenjtë.

Fshaj
Fshat
Vendndodhja
Fshaj is located in Kosova
Fshaj
Fshaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 47″ Veri

20° 32′ 9″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto