Qerim është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Qerim
Fshat
Vendndodhja
Qerim is located in Kosova
Qerim
Qerim
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 21″ Veri

20° 26′ 9″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto