Smolicë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qendresë.

Smolicë
Qendresë
Fshat
Vendndodhja
Smolicë is located in Kosova
Smolicë
Smolicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 52″ Veri

20° 18′ 45″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto