Zhdredhë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Grykas.

Zhdredhë
Grykas
Fshat
Vendndodhja
Zhdredhë is located in Kosova
Zhdredhë
Zhdredhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 53″ Veri

20° 25′ 57″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto