Popoci (Gjakovë)

fshat në Kosovë

Popoc është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Popaj.

Popoc
Popaj
Fshat
Vendndodhja
Popoc is located in Kosova
Popoc
Popoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 29″ Veri

20° 17′ 49″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto