Jabllanica (Gjakovë)

fshat ne Kosove

Jabllanicë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shqiponjë.

Jabllanicë
Shqiponjë
Fshat
Vendndodhja
Jabllanicë is located in Kosova
Jabllanicë
Jabllanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 45″ Veri

20° 29′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto