Vogovë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Vogovë
Fshat
Vendndodhja
Vogovë is located in Kosova
Vogovë
Vogovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 378 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 5″ Veri

20° 23′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto