Koshare është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Koshare
Fshat
Vendndodhja
Koshare is located in Kosova
Koshare
Koshare
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 574 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 16″ Veri

20° 14′ 18″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto