Lugbunar është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lugbunar
Fshat
Vendndodhja
Lugbunar is located in Kosova
Lugbunar
Lugbunar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 29″ Veri

20° 26′ 5″ Lindje

GjeografiaRedakto

Njihet si lokalitet i bukur me gjelberim, me i bukuri ne rrethinë. Disa nga vendet kryesore ne Lugbunar janë: Kisha Katolike, Aeroporti Ushtarak, etj.

Lidhje të jashtmeRedakto