Nec është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Nec
Fshat
Vendndodhja
Nec is located in Kosova
Nec
Nec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 7″ Veri

20° 19′ 25″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto