Jahoc është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Jahosh.

Jahoc
Jahosh
Fshat
Vendndodhja
Jahoc is located in Kosova
Jahoc
Jahoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 25″ Veri

20° 23′ 40″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto