Shishman është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Shishman
Fshat
Vendndodhja
Shishman is located in Kosova
Shishman
Shishman
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 371 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 42″ Veri

20° 19′ 16″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto