Rrypaj është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Rrypaj
Fshat
Vendndodhja
Rrypaj is located in Kosova
Rrypaj
Rrypaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 373 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 1″ Veri

20° 22′ 17″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto