Zhabel është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Zhabel
Fshat
Vendndodhja
Zhabel is located in Kosova
Zhabel
Zhabel
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 54″ Veri

20° 27′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto