Smaqi (Gjakovë)

fshat në Kosovë

Smaq është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Smaq
Fshat
Vendndodhja
Smaq is located in Kosova
Smaq
Smaq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 9″ Veri

20° 30′ 17″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto