Bardhaniqi

fshat në Kosovë

Bardhaniq është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Bardhanik dhe Bardhan.

Bardhaniq
Bardhan
Fshat
Vendndodhja
Bardhaniq is located in Kosova
Bardhaniq
Bardhaniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 31″ Veri

20° 26′ 52″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto