Hereç është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Hereç
Fshat
Vendndodhja
Hereç is located in Kosova
Hereç
Hereç
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 52″ Veri

20° 21′ 27″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto