Bitesh është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Bitesh
Fshat
Vendndodhja
Bitesh is located in Kosova
Bitesh
Bitesh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 13″ Veri

20° 23′ 54″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto