Gërçinë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Gërçinë
Fshat
Vendndodhja
Gërçinë is located in Kosova
Gërçinë
Gërçinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 47″ Veri

20° 29′ 4″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto