Hape menynë kryesore

Dol është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Dol
Fshat
Vendndodhja
Dol is located in Kosova
Dol
Dol
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 2″ Veri

20° 28′ 5″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto