Korenica (Gjakovë)

fshat në Kosovë

Korenicë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurash.

Korenicë
Gurash
Fshat
Vendndodhja
Korenicë is located in Kosova
Korenicë
Korenicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 354 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 19″ Veri

20° 22′ 3″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto