Plançor është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Plançor
Fshat
Vendndodhja
Plançor is located in Kosova
Plançor
Plançor
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 43″ Veri

20° 21′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto