Bishtazhini

fshat në Kosovë

Bishtazhin është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bishtaxhin.

Bishtazhin
Bishtaxhin
Fshat
Vendndodhja
Bishtazhin is located in Kosova
Bishtazhin
Bishtazhin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 337 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 20″ Veri

20° 30′ 43″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto