Brovinë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Brovinë
Fshat
Vendndodhja
Brovinë is located in Kosova
Brovinë
Brovinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 47″ Veri

20° 16′ 31″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto