Mejë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Mejë
Fshat
Vendndodhja
Mejë is located in Kosova
Mejë
Mejë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 52″ Veri

20° 24′ 18″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto