Dobrixhë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Messukash dhe Sukas.

Dobrixhë
Sukas
Fshat
Vendndodhja
Dobrixhë is located in Kosova
Dobrixhë
Dobrixhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 17″ Veri

20° 22′ 44″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto