Orize është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Orize
Fshat
Vendndodhja
Orize is located in Kosova
Orize
Orize
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 23″ Veri

20° 23′ 12″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto