Dobrosh është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Dobrosh
Fshat
Vendndodhja
Dobrosh is located in Kosova
Dobrosh
Dobrosh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 27″ Veri

20° 18′ 44″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto