Radoniqi (Gjakovë)

fshat në Kosovë

Radoniq është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Redon dhe Radon.

Radoniq
Radon
Fshat
Vendndodhja
Radoniq is located in Kosova
Radoniq
Radoniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 60″ Veri

20° 25′ 60″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto