Nivokaz është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Nivokaz
Fshat
Vendndodhja
Nivokaz is located in Kosova
Nivokaz
Nivokaz
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 29″ Veri

20° 17′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto