Trakaniq është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Trakanik dhe Trakan.

Trakaniq
Trakan
Fshat
Vendndodhja
Trakaniq is located in Kosova
Trakaniq
Trakaniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 34″ Veri

20° 25′ 23″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto