Meqë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Meqë
Fshat
Vendndodhja
Meqë is located in Kosova
Meqë
Meqë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 325 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 27″ Veri

20° 29′ 59″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto