Zhub është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Zhub
Fshat
Vendndodhja
Zhub is located in Kosova
Zhub
Zhub
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 26″ Veri

20° 23′ 24″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto