Sheremet është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sheremetaj.

Sheremet
Sheremetaj
Fshat
Vendndodhja
Sheremet is located in Kosova
Sheremet
Sheremet
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 8″ Veri

20° 19′ 49″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto