Plançor është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Plançor
Fshat
Vendndodhja
Plançor is located in Kosova
Plançor
Plançor
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 25″ Veri

20° 17′ 1″ Lindje

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto