Raça (Gjakovë)

fshat në Kosovë

Raçë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Raçë
Fshat
Vendndodhja
Raçë is located in Kosova
Raçë
Raçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 346 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 3″ Veri

20° 27′ 6″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto