O Porriño

komunë në Spanjë

O Porriño është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vigo, të provincës Pontevedra, në Galicia. O Porriño ka 16576INE banorë (2005), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 62 km2.

O Porriño
Stema zyrtare e O Porriño
Situacion O Porriño.PNG
Popullsia
 • Gjithsej16.576INE
Emri i banorëveporriñés (m), porriñesa (f)
Faqja zyrtarewww.concellodoporrino.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Coordinates: 42°9′59.98″N 8°36′59.98″E / 42.1666611°N 8.6166611°E / 42.1666611; 8.6166611