Odèn

komunë në Spanjë


Odèn është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia.

Odèn
Komunë
Vendndodhja
Odèn is located in Spanjë
Odèn
Odèn

Koordinatat: 42°8′8″V 1°23′17″L / 42.13556°V 1.38806°L / 42.13556; 1.38806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 8′ 8″ Veri

1° 23′ 17″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Odèn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale