Olst-Wijhe

Olst-Wijhe është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 118.38 km² dhe popullsi 17536 banorë[1]. Wijhe ed Olst është kryeqendra e komunës.

Olst-Wijhe
Flamuri i Olst-Wijhe
Stema zyrtare e Olst-Wijhe
Popullsia
 • Gjithsej17.536
Faqja zyrtarewww.olst-wijhe.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Provinca Overijssel