Fation Pustina, i njohur si Oni Pustina është një model shqiptar gjithashtu me përvojë kinematografike në filmin Lindje, perëndim, lindje [1]. Ai ka qenë gjithashtu një figurë e pranishme në disa spektakle televizive në Itali dhe Shqipëri, ku mund të veçohet emisioni italian C'e posta per te (programma televisivo) në të cilin Fationi ka pasur rolin e posterit, rol të cilin e ka replikuar së fundmi edhe në emisionin shqiptar Dua të të bëj të lumtur. [2].

Jeta Personale Redakto

Fationi është i martuar me modelen Linda Poga, dhe janë prindër të një vajze të vogël. [3]. Jeta personale dhe lidhjet romantike të Fationit kane qenë në vëmendjen e medias, ku marrëdhënia e tij e mëparshme me balerinën shqiptare Anbeta Toromani është mbuluar mediatikisht edhe për shkak të konfliktit në ndarjen e tyre. [4]


Referime Redakto

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 24 prill 2019. Marrë më 29 qershor 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  2. ^ https://www.revistawho.com/oni-pustina-rikthehet-ne-ekran-kete-sezon-ne-dua-te-te-bej-te-lumtur/
  3. ^ https://www.botasot.info/mediale-vip-showbiz/1126355/oni-pustina-tregon-te-bijen-portreti-i-rralle-familjar/
  4. ^ https://www.proletari.com/2010/07/04/oni-pustina-paditet-ne-gjykate-nga-anbeta-toromani-dhe-e-motra/